fogh
03 دی 1401 - 11:58

آغاز زمستان اصفهانی‌ها با بارش برف و باران همراه شد+تصاویر و فیلم

بارش برف نسبتاً سنگین در آغازین روزهای فصل زمستان در شهرستان‌های استان اصفهان، مردم و کشاورزان را خوشحال کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، همزمان با آغازین روزهای فصل زمستان، بارش برف سنگین از روز گذشته موجب خوشحالی مردم و کشاورزان در استان اصفهان شد. بارش برف هر چند برخی مدارس شهرستان‌های استان را تعطیل و اختلال در تردد مردم ایجاد کرد ولی زیبایی بی‌نظیر برف، چهره کاملاً زمستانی به شهرها بخشید و سبب خوشحالی مردم و کشاورزان شد.

 بنابر اعلام سازمان هواشناسی اصفهان سامانه ناپایدار بارشی از اواسط پنجشنبه از سمت غرب و جنوب استان وارد شده که به تدریج اکثر مناطق استان را در نیمه دوم روز جمعه تحت تاثیر قرار داد و بر این اساس شاهد افزایش ابر و بارش برف و باران، گاهی وزش باد، مه آلودگی و کاهش دید در سطح استان طی روزهای جمعه تا اوایل روز یکشنبه خواهیم بود، که شدت بارش‌ها از اواسط روز جمعه تا اواخر روز شنبه و در نیمه غربی و جنوبی استان به شکل بارش برف خواهد بود که می‌تواند منجر به لغزندگی جاده‌ها و اختلال در تردد شود.

بارش برف و باران آسمان غبار گرفته بسیاری از شهرهای استان را که در هفته های اخیر در وضعیت هشدار و ناسالم برای همه گروه‌های حساس بودند، شست و هوایی پاک و باطراوات در صبح شنبه نصیب شهروندان کرد.

 

سمیرم

برف که از روز گذشته در شهرستان سمیرم آغاز شده بود ارتفاع آن در این شهرستان به ۳۰ سانتی‌متر رسید و بارش باران نیز ۳۴ میلی‌متر گزارش شد در کل بارش سال زراعی از ابتدای مهر تاکنون ۱۴۸ میلی‌متر ثبت شده است.

 

 

 

بارش برف همچنین شهرستان‌های چادگان، فریدن، فریدونشهر، نطنز، بویین میاندشت، نیاسر کاشان، مشهد اردهال را سفیدپوش کرد.

چادگان

 

 

فریدن

 

 

 

فریدونشهر

 

 

 

نطنز

 

 

تیران

 

 

 

نیاسر کاشان

شاهین‌شهر

 

 

داران

 

 

گردنه ملااحمد نایین

 

 

 

اردستان

 

 

 

بارش شدید برف در غرب و جنوب استان اصفهان

اصغر زارع رئیس پلیس راهور استان اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به آخرین وضعیت تردد در محورهای مواصلاتی استان اظهار داشت: بارش برف تقریباً در عمده محورهای مواصلاتی استان به ویژه در غرب، جنوب شدید است و در شمال استان در گردنه‌های برف‌گیر مانند ملااحمد، قرقچی و ظفرقند نیز بارش برف را شاهد هستیم.

 

 

وی با تأکید بر اینکه تردد در راه‌های برف‌گیر بدون زنجیرچرخ امکان‌پذیر نیست، گفت: تردد به ویژه در محورهای غرب و جنوب استان مانند محورهای سمیرم ، تیران، دامنه و الیگودرز بدون زنجیر چرخ امکان‌پذیر نیست و حتماً رانندگان باید با زنجیرچرخ تردد کنند.

 

 

استقرار ۴۵۰ تیم امدادی در ۱۲۰ پایگاه امدادی و راهدارخانه 

منصور شیشه‌فروش مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: با توجه به ادامه بارش برف زمستانی در مناطق غرب و جنوب استان و به منظور پیشگیری از وقوع حوادث ناشی از لغزندگی معابر و تردد دانش‌آموزان در محورهای روستایی و شهری فردا شنبه سوم دی ماه مدارس شهرستان‌های فریدونشهر، بویین میاندشت، فریدن، چادگان، سمیرم، خوانسار و تیران وکرون تعطیل اعلام شد.

وی افزود: همزمان با شروع زمستان عوامل امدادی اداره راهداری، هلال احمر، اورژانس، پلیس راه و عوامل خدمات شهری شهرداریها برای ارایه خدمات امداد زمستانی در محورهای جاده‌ای و روستایی، جاده‌ها و معابر شهری با تدارک امکانات، ماشین آلات برف‌روبی، تقویت انباهای پشتیبانی در قالب ۴۵۰ تیم و در ۱۲۰ پایگاه امدادی و راهدارخانه‌ها استقرار یافتند.

بارش برف و برودت هوا مدارس برخی شهرستان‌های اصفهان را تعطیل کرد

به دلیل بارش برف و برودت هوا تمامی مقاطع تحصیلی شهرستان بویین میاندشت،  فریدون‌شهر، چادگان، فریدن و سمیرم، خوانسار و تیران و کرون امروز شنبه ۳ دی ماه تعطیل شد.

پایان پیام/۶۳۱۰۱/

منبع: فارس
شناسه خبر: 929985