fogh
05 خرداد 1402 - 15:54

همکاری آحاد مردم و قوای ۳ گانه عامل تامین امنیت داخلی و خارجی است

شیراز- نمانیده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز گفت: همکاری مردم ، مدیران و قوای سه گانه در کشور می تواند عاملی برای افزایش امنیت داخلی و خارجی باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله لطف الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شیراز بیان کرد: با توجه به اینکه استان فارس سومین حرم اهل بیت در ایران اسلامی است باید ویژه برنامه‌های مختلفی برای گرامیداشت سالروز ولادت امام رضا (ع) در شیراز اجرایی شود.

امام جمعه شیراز ادامه داد: حرکت‌های ویژه‌ای در استان فارس همزمان با سالروز گرامیداشت احمد ابن موسی (ع) برگزار شد که از جمله این برنامه‌ها می‌توان به حضور دست جمعی دانشجویان فارس در کنار مضجع شریف احمد ابن موسی (ع) و حضور در دوره‌های بصیرتی و معرفت افزایی اشاره کرد.

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: انجام مأموریت ۳۶۰ درجه توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران نشان از ایستادگی، مقاومت و عظمت جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های نظامی جهان است که موجب شده تا شاهد افزایش امنیت اجتماعی در کشور باشیم.

وی افزود: با اجرای این عملیات از این پس تجار ایرانی می‌تواند نسبت به تعاملات مالی با هر کشوری در جهان اقدام کرده و نیروهای غیور نظامی ایران نیز تضمین کننده امنیت آنان در جهان باشند.

آیت الله دژکام متذکر شد: با توجه به طراحی تمدن نوین اسلامی توسط جمهوری اسلامی ایران برای اجرای این طرح کشور نیازمند چنین عملیات‌هایی بود که ارتش توانمند جمهوری اسلامی ایران توانست به خوبی از اجرای آن فائق آید.

وی در خصوص تأمین امنیت خلاقی جامعه نیز عنوان کرد: اگر برخی از اتفاقات در جامعه روی می‌دهد و نیروهای انقلابی غیرتی می‌شوند اتفاق بسیار خوبی است اما اقدام صحیح‌تر آن است که با برنامه‌ریزی و اجرای طرح‌های مختلف اجازه تکرار چنین اتفاقاتی در جامعه را ندهیم.

او ادامه داد: شهادت شهید الداغی نشان دهنده آن است که بخشی از موضوع امنیت در جامعه هنوز رشد پیدا نکرده و باید به سمتی حرکت کنیم که اگر یک زن با تمامی زیور آلات خود در جامعه حرکت کند هیچکس جرأت نگاه چپ به وی را نداشته باشد.

آیت الله دژکام اضافه کرد: در جلسه‌ای که اعضای مجلس خبرگان رهبری با مقام معظم رهبری داشتند موضوع خلأ قانونی در موضوع امنیت مطرح شد پس از این جلسه لایحه‌ای از طریق قوه قضائیه تنظیم و به دولت ارسال شد و دولت نیز این لایحه را تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد که امیدواریم اتفاق‌های خوبی در این عرصه روی دهد.

وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر انقلابی بودن مجلس خاطرنشان کرد: رهبری هنوز پس از سه سال تاکید ویژه‌ای بر انقلابی بودن مجلس دارند که این تأکیدات وظیفه نمایندگان مجلس شورای اسلامی را از هر زمان دیگری سنگین‌تر ساخته است.

امام جمعه شیراز در خصوص افزایش امنیت اجتماعی و کاهش ناهنجاری مدنی نیز بیان کرد: شرط اول برای افزایش امنیت اجتماعی توجه شهروندان به حقوق شهروندی و اجرای قانون بوده و در گام بعدی نیز مدیران باید اقداماتی انجام دهند که اثر گذار باشد.

وی ادامه داد: در گام سوم این نکته حائز اهمیت است که کاری که هنوز انجام نشده نباید در خصوص آن سر و صدا ایجاد کرد و در مرحله بعدی نیز اقداماتی که در جامعه قرار است اجرایی شوند اخلاقی باشد.

او افزود: در مرحله آخر نیز باید توجه افرادی که خلاف‌های بزرگ‌تر داشته‌اند شناسایی و برخورد قانونی با آنان انجام شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1239327